Samsung ostrzega o problemach Galaxy S6 i S6 Edge z RAMem.

Samsung ostrzegł użytkowników że mały procent obu Galaxy S6 i S6 Edge posiada problem z wydajnością zależny od błędnego adresowania pamięci.

Oba urządzenia wyposażone są w 3GB RAM DDR4 jednak słabe zarządzanie pamięcią leżące po stronie oprogramowania powoduje, że na resztę aplikacji dostępne w jednym czasie jest jedynie 400MB.

Oznacza to nie mniej nie więcej, że oba flagowe telefony samsunga mogą używać nawet 2,5GB swojego RAMU na lekkie zadania co odbija się oczywiście na wydajności. Łatwo wyobrazić sobie jak na przykład upierdliwe musi stawać się wtedy używanie przeglądarki Chrome dla androida, skoro pozostaje dla niej tylko 400MB RAM.

Na forum XDA już widoczne są posty w których ludzie doświadczają wyżej wymienionego błędu. Na szczęście, Samsung z reguły z góry zajmuje się tego typu rzeczami więc rozwiązanie problemu nie powinno zająć mu dużo czasu.

w poście opublikowanym na oficjalnym fanpage’u Samsung UK firma powiedziała „Małe aktualizacje są już opracowywane w celu usunięcia błędów wpływających na stabilnośc i wydajność urządzeń. Zalecamy sprawdzanie aktualizacji z poziomu urządzenia poprzez Ustawienia > informacje o urządzeniu > Aktualizacje > Aktualizuj teraz.”

Powiązane posty