AMD Rozpoczęło dostarczanie kart Radeon R9 Nano do partnerów, w sieci już pojawiają się zdjęcia.

Strony internetowe zaczęły publikować pierwsze obrazki trzeciej generacji kart graficznych od AMD bazujących na GPU o nazwie kodowej „Fiji” – Radeon R9 Nano. Publikacja zdjęcia pozwala myśleć że AMD w końcu sfinalizowało specyfikacje produktu i zaczęło wysyłać sprzęt do swoich wybranych partnerów.

R9 Nano jest opisywana jako najwydajniejsza karta przeznaczona dla systemów mini-ITX. Karta wygląda dokładnie tak jak pokazywały nam to rendery od AMD – solidny design i kompaktowy system chłodzenia.

Radeon R9 Nano bazuje według doniesień na pełnoprawnym rdzeniu Fiji z 4096 procesorami strumieniowymi, 256 jednostkami teksturującymi i 64 ROP, które wspiera 4069 bitowa szyna pamięci. Karta posiada 4GB pamięci HBM operującej z zegarem 1GHz, co zapewnia 512GB/s przepustowości.

amd_radeon_r9_nano_real_unofficial

TDP karty zostało ustalone na poziomie 175W jednak dalej nieznany jest zegar z jakim taktowany będzie rdzeń karty. Podobno ma być to wartość z przedziału 830-900MHz, jednak AMD nie zamierza raczej jeszcze podawać nam tej informacji.

Ceny oczywiście dalej nie są znane. AMD planuje wprowadzić swój produkt na rynek w sierpniu.

Powiązane posty