Acer pokazał pierwszy na świecie monitor mogący osiągnąć częstotliwość odświeżania 200Hz

Acer ma w swojej ofercie od teraz nowy, zakrzywiony monitor dla graczy, który posiada dużą, przekątną, technologię G-Sync a w dodatku może osiągnąć częstotliwość nawet 200Hz, a do tego ma proporcje 21:9.

200Hz, będzie jednak osiągalne tylko i wyłącznie poprzez podkręcenie, co może wydać się czymś nowym dla ludzi niezagłębionych w temacie matryc ciekłokrystalicznych.

Futurystyczny model Acer Predator Z35 posiada matrycę AMVA o rozdzielczości 2560×1080 pikseli z kątami widzenia na poziomie 178 stopni w pionie i poziomie. Monitor ma do tego zakrzywiony ekran co staje się coraz bardziej popularne na rynku, głównie jeżeli chodzi o gry. Panel AMVA ma do tego kontrast 2000:1. Tutaj niestety przychodzi chłodny prysznic gdyż typowy czas reakcji matrycy wynosi 12ms, a GtG to 4ms, co dla graczy może stanowić niebagatelną różnicę.

Monitor wspiera także nową technologię G-Sync od Nvidii, która dopasowuje częstotliwość monitora do aktualnie wyświetlanej liczby klatek na sekundę przez kartę graficzną, co pozwalać ma na płynną rozgrywkę, bez rwania obrazu czy duplikowania klatek znanych ze starszych technologii. Do tego firma chwali się zastosowaną w monitorze technologią ULMB która zmniejsza praktycznie do 0 efekt rozmycia (chodzi tu o specjalnie dopasowane podświetlenie ekranu.)

Standardowa częstotliwość odświeżania monitora wynosi 144Hz, jednak Acer deklaruje że można ją spokojnie podkręcić aż do 200Hz. Nie ujawniono niestety jak ma się to do gwarancji producenta. Pomijając już te nieścisłości 200Hz może przyciągnąć uwagę wielu profesjonalnych graczy.

Nowy monitor Acera jest także zgodny z interfejsami Display Port 1.2 i HDMI, a także został wyposażony w dwa 9-watowe głośniki. Jego cena w europie to 1099 euro co skutecznie raczej odstraszy polskich konsumentów.

Powiązane posty